Username: Password:  
Remember me

Your 

Stations

Your List is Empty, Add Radio Stations

RADIO SRBAC Radio Station

Name:

RADIO SRBAC

City:  Srbac
Country:

Bosnia And Herzegovina

Freqvency: 93.2 FM
Web: RADIO SRBAC
Genre:
 

 


About RADIO SRBAC

Radio Description:

 Sedamdesetih godina srpčani nisu ni sanjali da će vrteći skalu na radio-prijemniku jednog dana moći čuti glas spikera i najavu“Ovdje Radio-Srbac“.

To se ipak desilo prvog ljetnjeg dana,21.juna 1975.godine ,a prvu najavu izgovorila je tadašnji spiker Nada Novković.

Čast da otvori Radio-Srbac pripala je tadašnjem odborniku SO-e Srbac Dragi Laziću iz Nožičkog,a posebne zasluge što je opština Srbac dobila radio-stanicu ima tadašnji urednik Radio-Sarajeva,Zlatko Prlenda koji je uspio da kod opštinskih vlasti i velikog broja radio stanica BiH realizuje ideju o potrebi osnivanja Radio-Srpca,tako da se Radio-Srbac može spravom nazvati i radijom solidarnosti.

Ključni povod za to bila je katastrofalna poplava u srbačkoj opštini koja je trajala od 5.10. do 14.11.1974.godine kada je nivo  Save kod Srpca iznosio 1.026 centimetara iznad normale.Tom prilikom u opštini Srbac voda se ulila u 520 kuća,a 18 ih je srušeno.

Tada se shvatilo šta znači nemogućnost dotura informacija do gradjana koji su se našli u nevolji pa je zaključeno da je otvaranje radio-stanice najjeftiniji i najbrži vid komunikacije sa gradjanima na poplavljenom području.

Uoči svečanog otvaranja ove opštinske radio-stanice,u Sali Doma kulture Srbac,održana je kulturno-zabavna manifestacija pod nazivom „Veselo veče“  koju je  direktno prenosio Radio Sarajevo,Radio-Beograd , Radio-Zagreb i Radio-Srbac.Tada je izgovorena jedna rečenica  koju ni danas ne treba mijenjati.Ona glasi:

„Radio ima ono što ni jedan drugi medij nema,a to je nedostižna i neuhvatljiva prednost koja se zove nenametljivost jer je radio vaš drugar u kući, s kojim nikada niste sami i ujedno to je vaš vjerni pratilac na putovanjima i izletima i vaš neizbježni sagovornik u automobilu“.

U početku je Radio-Srbac emitovao program 3 puta sedmično po 2 časa,potom 5 puta sedmično,da bi danas Radio-Srbac emitovao program svakog dana u trajanju od 24 časa od čega je 10 časova vlastiti,a 14 časova reemitovanje programa Radija RS.

U svom razvojnom periodu od 1975. do danas Radio-Srbac je pretrpio brojne transformacije.Jedno vrijeme je radio u sastavu Narodnog univerziteta Srbac,potom Centra za informisanje Srbac, da bi od 9. novembra 1990. godine  Odlukom SO-e Srbac dobio status javnog preduzeća,što je,kao organizacioni oblik, zadržano do danas.

Radio-Srbac sada,po ustaljenoj šemi,godišnje emituje 1.566 emisija „Vijesti“,262 emisije „Dnevne novosti“,52 emisije „Aktuelno protekle sedmice“, 52 emisije „Gosti subotnjeg programa ,52 emisije „Folk top 30“, 52 emisije „Eks-ju-pop rok party“, 52 emisije „Rok siti“,52 emisije „Pozitivne vibracije“, 52 emisije „Magični sat“ ,40 emisija „Mladi za mlade“ i tako redom.

Radio-Srbac zadovoljava sve forme žurnalističkog izraza za jedan elektronski medij ove vrste i nije imao nikakvih problema za dobijanje dugoročne dozvole za rad od strane Regulatorne agencije za komunikacije BiH.

Finansijska održivost postiže se materijalnom podrškom osnivača-opštine Srbac,koja u budžetu obezbjedjuje oko 70 odsto potrebnih sredstava, a ostatak su vlastiti prihodi po osnovu komercijalnih informativnih usluga.Za 33 godine postojanja kroz Radio-Srbac profesionalni radni angažman imalo je 20 radnika raznih profila,kao i 80 spoljnih saradnika,pretežno  mladih koji su regrutovani iz reda srednjoškolske omladine.Funkciju direktora obavljali su Uglješa Petković,Sreten Golić,Žarko Šarić,Obrad Nikičević,Stanko Radumilo,Velimir Stamenić  i Goran Savanović.

Dužnost glavnog i odgovornog urednika obavljali su Rajko Kecman,Žarko Šarić,Sreten Golić,Velimir Stamenić i Obrad Nikičević.Trenutno su u Radio-Srpcu radno angažovani Goran Savanović,direktor,Obrad Nikičević,glavni i odgovorni urednik,Ljiljana Koščica,Savo Keser i Velimir Jovičić,novinari, Stojan Dabić i Darko Cvijanović,tehnički realizatori i muzički urednici i Snežana Čabrilo, administrativno-finansijski radnik, a u svojstvu spoljnih saradnika angažovani su Milena Cvijić,Dragana Marić i Borislav Keba.

Search all

Top 10

All Radio Station

listen_radio.php?radio_station_name=radio-algerie-internationale Radio Algerie Internationale listen_radio.php?radio_station_name=radio-algerie-internationale
listen_radio.php?radio_station_name=chilling-station Chilling Station listen_radio.php?radio_station_name=chilling-station
listen_radio.php?radio_station_name=free-underground-tekno Free Underground Tekno listen_radio.php?radio_station_name=free-underground-tekno
listen_radio.php?radio_station_name=kontakt-radio KONTAKT Rádió listen_radio.php?radio_station_name=kontakt-radio
listen_radio.php?radio_station_name=radio-mreznica RADIO MREŻNICA listen_radio.php?radio_station_name=radio-mreznica
listen_radio.php?radio_station_name=radio-simba Radio Simba listen_radio.php?radio_station_name=radio-simba
listen_radio.php?radio_station_name=rouge-disco Rouge Disco listen_radio.php?radio_station_name=rouge-disco
listen_radio.php?radio_station_name=radio-mackica RADIO MAČKICA listen_radio.php?radio_station_name=radio-mackica
listen_radio.php?radio_station_name=rb1 RB1 listen_radio.php?radio_station_name=rb1
listen_radio.php?radio_station_name=wdgp-radio-1 WDGP Radio listen_radio.php?radio_station_name=wdgp-radio-1

Rand 10

All Radio Station

listen_radio.php?radio_station_name=mahala-radio RADIO MAHALA listen_radio.php?radio_station_name=mahala-radio
listen_radio.php?radio_station_name=fun-radio-dance Fun Radio Dance listen_radio.php?radio_station_name=fun-radio-dance
listen_radio.php?radio_station_name=congo-planete Congo Planete listen_radio.php?radio_station_name=congo-planete
listen_radio.php?radio_station_name=atbc-australian-tamil-broadcasting-corporation ATBC Australian Tamil Broadcasting Corporation listen_radio.php?radio_station_name=atbc-australian-tamil-broadcasting-corporation
listen_radio.php?radio_station_name=hitz Hitz listen_radio.php?radio_station_name=hitz
listen_radio.php?radio_station_name=bay-fm Bay FM listen_radio.php?radio_station_name=bay-fm
listen_radio.php?radio_station_name=my-radio-russian-rap My Radio Russian Rap listen_radio.php?radio_station_name=my-radio-russian-rap
listen_radio.php?radio_station_name=kanali7-fm Kanali7 FM listen_radio.php?radio_station_name=kanali7-fm
listen_radio.php?radio_station_name=radio-tuba-discopolo Radio Tuba DiscoPolo listen_radio.php?radio_station_name=radio-tuba-discopolo
listen_radio.php?radio_station_name=radio-bravo RADIO BRAVO listen_radio.php?radio_station_name=radio-bravo

Just listened

All Radio Station

listen_radio.php?radio_station_name=radio-deejay-base Radio Deejay Base listen_radio.php?radio_station_name=radio-deejay-base
listen_radio.php?radio_station_name=mig-fm MIG FM listen_radio.php?radio_station_name=mig-fm
listen_radio.php?radio_station_name=easy-italy Easy Italy listen_radio.php?radio_station_name=easy-italy
listen_radio.php?radio_station_name=radio-control Radio Control listen_radio.php?radio_station_name=radio-control
listen_radio.php?radio_station_name=the-cheese-fm The Cheese FM listen_radio.php?radio_station_name=the-cheese-fm
listen_radio.php?radio_station_name=yaskrave-radio Yaskrave radio listen_radio.php?radio_station_name=yaskrave-radio
listen_radio.php?radio_station_name=radio-eole-fm Radio Eole FM listen_radio.php?radio_station_name=radio-eole-fm
listen_radio.php?radio_station_name=mdr-sputnik MDR Sputnik listen_radio.php?radio_station_name=mdr-sputnik
listen_radio.php?radio_station_name=radio-dusa-krajine RADIO DUŠA KRAJINE listen_radio.php?radio_station_name=radio-dusa-krajine
listen_radio.php?radio_station_name=radio-razbibriga RADIO RAZBIBRIGA listen_radio.php?radio_station_name=radio-razbibriga
   

RadioListenLive

Continents

Category

Your Profile

Add a station

 
http://radiolistenlive.com
 
 FAQ
 

 

 

 

 

 Africa
 
 
 Asia
     
     
 Europe
     

 Radio Stations by Languages